четвер, 6 лютого 2014 р.

На річках контролюючих служб, як у "Тузика бліх ..."



― Браконьєрство у нас в країні набуло загрозливих масштабів. Якщо в 1991 році було затримано 19 тисяч браконьєрів, то в минулому році їх затримали вже 138 тисячі. Це не через покращення роботи природоохоронних та правоохоронних служб. Тут причина в іншому ― факти браконьєрства поширилася. Втрачена  віра у невідворотність покарання, та дуже м’яке законодавство. Мізерні штрафи явно не сприяють у боротьбі з браконьєрством. Ці суми штрафів за вбивство природи просто насмішка, ― говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, ― На річках контролюючих служб, як у "Тузика бліх ..." А риби все менше і менше  ... Немає єдиного господаря у вітчизняних водойм. А як відомо колективна відповідальність несе за собою повну безвідповідальність.

У 2009 році в останнє третє видання " Червоної Книги України " увійшло 70 видів наших вітчизняних риб. Ми що з вами атомну війну або катастрофу пережили?

Пора припиняти тільки споживче, часом хижацьке ставлення до наших природних ресурсів. За 22 роки такого господарювання ми наші річки довели до критичного стану.
В Асоціації рибалок України зазначили, що на річках України побудували 1100 водосховищ. Перекривши річки дамбами, позбавивши їх течії. тим самим вбили річки. По берегах стоять мегаполіси, металургійні та хімічні гіганти зі своїми стоками і сливами. Вода у водосховищах нагадує всю таблицю Менделєєва. А це середовище проживання риби. Не може в хворому середовищі вирости здоровий організм. І тому іхтіологи і паразитологи стверджують, що сучасна річкова риба схильна до 68 різних хвороб .
Ще одна біда у нашої риби - їй з кожним роком все менше залишається місць для нересту. Незаконними роботами на землях водного фонду земснарядами засипають природні нерестовища, заплавні луки, протоки, острови для майбутнього будівництва "хатинок". По «махновські» видобуваючи пісок змінюються русла річок, конфігурація берегової лінії, рельєф дна ... Вимивається і знищується природний кормової шар на дні річки, який створювався десятиліттями.
Та ще й браконьєрство ... Всі ці фактори дуже сильно вдарили по чисельності риб'ячих зграй. Пішли в далеке минуле і тільки в спогадах бувалих рибалок згадки про сто кілограмових сомах , десяти кілограмових щуках і судаків , трьох кілограмових лящах ... Риби менше і риба дрібніше ...
Якщо раніше браконьєри ловили дорослу рибу, то сьогодні не гребують і мальком... Це нічим невиправдане варварство перед природою має каратися дуже суворо, - вважають в Асоціації рибалок України
Україна поцілована Богом, в нас 73 тис. річок, 20 тис. озер, 1100 водосховищ, більше 400 тис ставків, два моря. А охороняють всі ці водні простори 980 співробітників рибоохорони. Багато це чи мало? Не можливо ефективно захищати наші водойми таким малим штатом, та ще який і мізерно фінансується. Застарілі катери, машини рибінспекторів поступаються швидкісним імпортним човнам браконьєрів. Через постійну нестачу коштів дуже повільно в регіонах оновлюється техніка в рибоохороні. Місцеві ради на балансі у яких знаходяться водойми не поспішають брати участь у допомозі рибоохороні, а так само у відновленні водойм. – говорить член Національної екологічної Ради Петро Фесянов - Не чув, щоб облради випустили в свої водойми хоча б кілька кілограм аборигенної риби.
Природоохоронна у нас фінансується за "залишковим " принципом. Чиновники приходящі на посаду короткочасно хочуть «все і сьогодні», а щось робити заради матері природи не хоче ніхто.
Звичайно, не останню роль у тому, що браконьєр почав відчувати себе вільготно на наших водоймах грає дуже м'яке законодавство і повна невіра у невідворотності покарання за скоєний злочин  – вважають в Асоціації - Ті штрафи за вбивство наших річок нікого не лякають і швидше насмішка, ніж реальне покарання за ту шкоду, що наноситься природі. Фактично не застосовується кримінальне покарання за скоєні злісні злочини із застосуванням електровудок, вибухонебезпечних або отруйних речовин, які несуть масову загибель всього живого в водоймах. Щоб за такі варварства перед природою давали конкретний термін, таких фактів раз, два та й усе ... Мізерні штрафи за браконьєрство не в змозі його зменшити, а тим більше зупинити 
― У першу чергу необхідно зробити браконьєрство економічно невигідним, - сказав Чистяков. - Потрібно піднімати штрафи і посилювати покарання за вбивство природи "до небес". Щоб браконьєр знав: хочеш взяти в руки сіті ― готуйся продати "хату", щоб виплатити штрафи і компенсацію за завдані збитки. Хочеш взяти в руки електровудку - "суши сухарі", адже за масове вбивство риби однозначно повинне бути кримінальне покарання.
― Необхідно вибити фінансовий фундамент з під браконьєрства, посиливши покарання за торгівлю незаконно виловленою рибою та забороненими знаряддями лову, - додав Олександр Чистяков - З браконьєрством потрібно боротися всім світом! Це наші водойми! І нам на них наводити порядок! Не прилетить блакитний вертоліт з чарівником і не вирішить відразу всі проблеми. Ми всі повинні зрозуміти, що несемо відповідальність за свої річки. І тому якщо ви побачили правопорушення на водоймах, негайно повідомляйте про це на телефони "Гарячої Лінії" природоохоронних або правоохоронних служб. Розумію, що зараз ці "телефони" працюють через пень колоду, слабо реагуючи на дзвінки. Але це тому що дзвінки поодинокі. Якщо буде шквал повідомлень, це змусить чиновників від природоохорони на них реагувати і сумлінно виконувати свої обов'язки. Дуже важливий громадський контроль за водоймами і над роботою природоохоронних структур.


Тільки всі разом ми зможемо перемогти зло браконьєрства!


Немає коментарів:

Дописати коментар