р. Боржава



                           р.Боржава  — права притока р.Тиси. ЇЇ довжина — 106 км, площа басейну — 1365 км2. Починається кількома витоками на південних схилах Боржавського масиву на горі Стой (1679 м над р. м.). До села Лози зберігає характер гірської річки, від села Боржавського до впадіння в Тису стає рівнинною. Після прийняття приток Кушниці, Лисичавки, Бистрої, Береберки та Іршавки стає повноводною. В глинисті, дуже стрімкі її береги глибоко врізується покручене русло. У деяких місцях захищена дамбами. В урочищі Оток на Берегівщині під час паводків виходить з берегів.









Іхтіологічна характеристика 

В контрольних уловах на р. Боржава, які проводились іхтіологічною службою Закарпаттядержрибоохорони,  були виявлені 24 види риб, що належать до 7 родин.

Родина Коропові (15 видів) –  білизна звичайна  Aspius aspiusбистрянка звичайна  Alburnoides bipunctatus, верховодка  Alburnus albunusв’язь звичайний Leuciscus idus,  головень звичайний Leuciscus cephalus,  гольян річковий  Phoxinus phoxinusкарась сріблястий Carassius auratus, клепець Abramis sapa, лящ  Abramis brama, підуст звичайний Chondrostoma nasusпічкур дунайський довговусий Gobio uranoscopus,  плітка звичайна Rutilus rutilusплоскирка Blicca bjoerkna, рибець звичайний Vimba vimbaсинець Abramis ballerus. 

Родина Щукові (1 вид) -  щука звичайна Esox lucius
Родина Миньові (1 вид) – минь  Lota lota.
Родина Баліторові (1 вид) - слиж Nemachilus barbatulus barbatulus.
Родина Рогаткові (1 вид) –  бабець звичайний Cottus gobio.
Родина Окуневі (4 види) – судак звичайний Sander luciopercaйорж звичайний Gymnocephalus cernuus, окунь звичайний Perca fluviatilis, чоп малий Zingel streberчоп великий – Zingel zingel.

Родина Сомові (1 вид) –  сом європейський Silurus glanis.













































Види риб заборонені до вилову:







Таблиця із зазначенням періоду заборони вилову риби
за основним видовим складом на період нересту






вид риби

період заборони вилову

1
Щука
15.02 (лютого) — 30.03 (березня)

2
Білизна(Жерех), Судак, Берш, Дунайська плитка
01.03 (березня) — 30.04 (квітня)

3
Лящ, Синець, Густера
15.04 (квітня) – 30.05 (травня)

4
Сом, В’язь, Підуст, Сазан (короп),
Головень, Білоглазка, Рибець
02.05 (травня) – 15.06 (червня)

  






Немає коментарів:

Дописати коментар